Українські metal-релізи грудня

Не пройшло і двох тижнів від початку року, як редакція Daily Metal вибралася з-за святкового столу та представляє вашій увазі добірку українських metal-релізів, що героїчно побачили світ в останній місяць 2017. Welcome on board: послухаємо все у хронологічному порядку.

My Last Attempt – Equilibrium (LP)

На початку місяця молоді київські металкорщики My Last Attempt представили на розсуд публіки дебютних повноформатник, який бадьоро презентували безкоштовним концертом в клубі «Теплий Ламповий». Альбом, хоч і є першим у дискографії команди, звучить досить «доросло». Та й за два роки існування хлопці вже встигли привернути до себе увагу в локальному ком’юніті, а також розділити сцену зі шведами Walking With Strangers.

Three Eyes of the Void – The Moment of Storm (LP)

Ще один дебютний альбом зі столиці – на цей раз від one man project Three Eyes of the Void, що творить у стилі melodic black metal. Відповідно до назви, атмосферна платівка розказує про буйства морської стихії.

In Movement – Тим, хто ще не здався (LP)

Порція свіжого metalcore/hardcore надійшла у грудні із Закарпаття. Місцева команда In Movement представила 9-го числа альбом Тим, хто ще не здався, що ідейно продовжив курс, взятий гуртом на EP ‘Ніхто не помре сьогодні’ 2015-го року.

Cuckoo’s Nest/Crescent Days – Traces of burnt feelings (Split)

Реліз цікавий тим, що ‘Traces of burnt feelings’ є результатом спільної творчості миколаївського гурту Cuckoo’s Nest та німецько-американської команди Crescent Days. Така інтернаціональна співпраця породила цілий повноформатний post black metal альбом з прекрасною атмосферою депресивної безвиході.

Flying – Obey And Trust (video)

Повернувшись до творчого життя у 2017, за великим рахунком легендарний death metal гурт Flying не зупиняє релізного руху. В грудні команда представила кліп на випущений раніше трек “Obey And Trust”. Власне гурт в кліпі не побачиш, зате відеоробота дозволяє здійснити візуальну подорож по складним часам української історії від Великої війни до сьогодення.

W.Angel’s Conquest – We Will Rise Again (lyric video)

Power metal команда W.Angel’s Conquest (ще один без перебільшення історичний гурт) після певного періоду затишшя представила лірик-відео на новий трек “We Will Rise Again”. І хоча реліз залишився майже непоміченим на вітчизняній сцені, робота вийшла справді вартою уваги.

DISTiNcT – Причина Ненавидіти (EP)

Ужгородські хлопці з nu metal гурту DISTiNcT релізнули новий міні-альбом з промовистою назвою ‘Причина Ненавидіти’ та шкільною будівлею на обкладинці. Загалом вийшли інтро, аутро та п’ять треків мішанини зразкової екстремальної агресивності, хіп-хопу та мелодійної альтернативи, яка могла б вдало вписатися в категорію «український рок».

Чорнотоп – За обрієм диких вогнів (Single)

Надзвичайний дебютний реліз випустив новий one man project Чорнотоп, що створює atmospheric black/dark metal. У грудні світ побачив сингл “За обрієм диких вогнів”, який лідер проекту Morvudd присвятив своєму братові, що загинув в АТО під час бою із загарбниками, а також усім воїнам, що борються за рідну землю.

Space Of Variations – Tibet (Video)

Найяскравіший кліп грудня, безумовно, випустили Space Of Variations. Новий трек, потужна концертна нарізка і трохи графіки від Льоши Веренчика – нехитрий, але дієвий рецепт свіжого відео від двічі кращого метал-гурту України за версією The BUMA.

Electrified – Electrified (LP)

Дебютними релізами сповнювався грудень. Однойменний повноформатний альбом вирішив представити київський industrial metal колектив Electified. Робота вийшла концептуальною, більше того – гурт планує пов’язати спільним сюжетом цей та ще два подальші релізи. А ще Electrified було вирішено зробити у двох версіях – безкоштовній та розширеній платній для поціновувачів.

SVRM – Останнє Сонце (EP)

Харківська сцена випустила у світ в останній місяць 2017 атмосферний трьохтрековий EP ‘Останнє Сонце’ від проекту svrm. Міні-альбом отримав значний фідбек на Bandcamp від шанувальників і навіть потрапив до топу продажів сервісу в категорії black metal.

Velikhan – Yassa! (lyric video)


Супергурт Velikhan під кінець 2017 показав на українській тяжсцені справжню супершвидкість. Ледь встигши оголосити про створення проекту, команда випустила EP, зіграла пару виступів, номінувалася на The BUMA, де успішно посіла друге місце, та власне представила ще один реліз у вигляді лірик-відео на сингл “Yassa!” Запрошеним вокалістом на ньому став Женя Тимчик.

DominatosTell Me (Single)

Проникливий сингл “Tell Me” випустив київський power metal гурт Dominatos. Трек став першим з ряду релізів, які, за словами гурту, будуть передувати майбутньому альбому. Можна сподіватися, що ніжна балада є лише ліричним відступом важкої команди, яка має час від часу ці балади продукувати, а не пост-іксфакторною рефлексією колективу. В цілому ж трек вийшов по-справжньому довершено красивим, а голос Іллі Скребнева як завжди чіпляє душі та серця.

Свентояр – Ethnix (LP)

Ще один реліз із Харкова. Гурт Свентояр, що характеризує свій стиль як experimental slavik folk-metal, випустив заворожуючий студійний альбом Ethnix’. Тут і чарівна автентичність, і анонсований метал – від (логічно) folk до ледь не post, і навіть горловий спів. Такий альбом можна і на головних новорічно-різдвяних сценах країни презентувати.

DSPLY – Останній День (Single)

Водночас із останнім виступом в історії гурту, що відбувся на новорічній вечірці від Daily Metal, київський post-hardcore гурт DSPLY представив сингл із максимально символічною назвою “Останній День”. І хоча хлопці вже кілька разів недвозначно натякнули на завершення кар’єри, вони все ж обіцяють видати ще один EP ‘Час’, до якого, власне, і увійде релізнутий трек.

Aurum de Luna – Alive (EP)

Прямо напередодні Нового року молодий та талановитий (тут без сарказму) гурт Aurum de Luna представив свій другий EP. За два роки, що пройшли між релізами міні-альбомів, команда встигла змінити вокаліста (на Alive співає лідер гурту Scream Inc. Макс Розкрут) та спрямувати вектор творчості у метал-площину. Звучання та загальний настрій EP відрізняються від попередніх робіт гурту, різними є і представлені на ньому треки – музична різноманітність продовжує бути особливістю Aurum de Luna.