Українські Океани дали неймовірний концерт на День Незалежності

Найпопулярніший рок-гурт України, Океан Ельзи на чолі зі Святославом Вакарчуком 24 серпня 2018 року дали гучний концерт на столичному НСК Олімпійський. Як повідомляє менеджмент гурту, це має бути єдиний концерт Океанів у 2018-му.

Все почалося з 15-хвилинної прес-конференції, на якій Святослав поспілкувався із представниками ЗМІ. Він розкахав про свої враження від навчання у Стенфорді, розповів про нові пісні гурту і натякнув, що наступного року, в цей самий день, також буде виступ – однак вже у Дніпрі.

Водночас, поки відбувалася прес-конференція, на сцені НСК публіку розігрівав український етно-гурт ДахаБраха.

Приблизно о дев’ятій ОЕ вийшли на сцену, і перша пісня, яку вони заспівали – “Вставай!” Ніби натякаючи на те, що сидячи концерт прослухати не вдасться нікому.

«Коли ми готувались до цього концерту, ми гадали, чи не набридло Вам ходити на наші концерти, вирішили, що ні, саме тому у нас програма така довга, що я не пам’ятаю сам, де вона закінчується. Ми трохи написали нового матеріалу, і перша пісня з нього – це “Без тебе”», – розповів Святослав зі сцени.

«Дякую велике! Такі неймовірні вогники! Цю пісню я хотів би присвятити всім хто знає, що таке Без меж, і хто знає, як страшно поринути в цю безодню, але саме в той момент – це така солодка та щира Безодня…»

Хочеться наголосити на тому, що навіть новий матеріал, котрий вийшов у світ за тиждень до концерту, знав майже кожен із присутніх у чаші стадіону.

«Завжди б так! Написав пісню – й одразу на Олімпійський! Які ж Ви круті! Дякую, Київ!» – саме так звучала презентація пісні “Скільки нас”. До речі, саме на цій пісні гурт дає змогу слухачеві самому вибрати, який саме знак поставити в кінці: “?” чи “!”. Один із журналістів запив Святослава, який знак ставить саме він. «Подивіться на кількість людей, котрі прийшли сьогодні на наш виступ, та вгадайте», – відповів Святослав, сміючись.

Океан Ельзи | НСК Олімпійський | 24.08.18

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHskErQQPp

Приблизно на середині концерту гурт вирішив зробити акустичний сет, де Святослав грав на роялі.

«Мілоше, може, поміняємося ролями? Мені так сподобалося грати! Тож скоро чекайте на новий проект!» Хто його знає, жартував, чи насправді… Знайомі пісні в акустичному звучанні замайоріли новими барвами у кожного, хто був присутній на концерті.

«Наступну пісню, після такого інтимного моменту, ми хочемо присвятити важливим людям: українським патріотам, котрих зараз тут немає, котрі наразі в російських тюрмах. Ми вимагаємо, щоб вони були негайно звільнені! Київ, дайте голос! Наші в’язні повинні бути звільнені!» – і, звісно, після цих слів було виконано “Коли тобі важко”.

Під час виконання “Небо над Дніпром” у першій фан-зоні було розгорнуто величезний прапор України, котрий люди пропускали понад собою, створюючи ефект хвилі. Дуже символічно, та безмежно красиво.

Вийшовши перший раз на біс, Святослав а капела  почав співати Гімн України, однак публіка настільки вдало синхронно його підхопила, що лідер гурту опустив мікрофон, і його голос лунав лише для нього самого, разом із тисячами українців.

На жаль, ніщо не може відбуватися вічно, і після більш ніж тригодинного виступу гурт покинув сцену, подякувавши киянам та гостям столиці за те, що вирішили провести вечір в їх скромній, але дуже затишній атмосфері.

Текст: SASHKO
Фото: Олександр Задорожній