В ефірі metal: де крутять важку музику

Метал радіо

Для багатьох поціновувачів важкої музики давно не секрет, що в Україну існують радіостанції, які таку музику «крутять». І, що важливо, не лише Metallica та AC/DC. Радіостанції – це спосіб дізнаватися про новинки сцени і слухати музику будь-де. Ми розповімо про найвідоміші з них та з’ясуємо, як вплинуло блокування мережі «ВКонтакте» на прослуховування музики.

Radio Roks

Напевно, найвідоміша станція, на якій грає важка музика. В ефірі переважають стилі рок та хеві-метал 80-х років. У 2010 році після запуску ранкового розважального шоу «Камтугеза» популярність радіо зросла. Авторами і постійними ведучими шоу є Сергій Кузін і Соня Сотник. Окрім розважальних програм, ранковий ефір містить рубрику «9:45», в якій щопонеділка можна почути свіжі альбоми українських виконавців.

Для вітчизняних виконавців Radio Roks створив можливість пропонувати свою музику для ротації.

https://www.radioroks.ua/

Rock FM

 

Rock FM – інформаційно-музична радіостанція, яка вже понад 10 років об’єднує довкола себе шанувальників рок-музики. В основі ефіру – західний рок 70-80-х років, а також музика сучасних виконавців. В тому числі – українських.

https://rockfm.in.ua

Рок Радіо

Інтернет радіостанція українськомовного року – за словами самих представників Рок Радіо, єдина в Україні в своєму роді. Надають слово музикантам, організаторам концертів та просто цінителям рок-музики.

http://rockradio.com.ua/

«Овердрайв» на Українському радіо

«Овердрайв» –інформаційне вікно для українських виконавців важкої музики. Програма виходить вночі на вихідних на хвилях УР-1 та УР-3. Крім української музики в «Овердрайві» звучать і хіти з усього світу.

http://www.nrcu.gov.ua/prog.html?id=475

Radio Metal

Online Radio Metal вважає своєю місією боротьбу з засиллям «попси» на радіо і телебаченні. Засновник – Ігор Кочура, арт-директор – Віталій Тихомиров.

http://www.radio-metal.com.ua/

Urban Space Radio

Urban Space Radio радіо, в ефірі якого українська сучасна музика і програми на тему урбаністики та розвитку міста. Музична концепція – вітчизняна музика, здебільшого інді та альтернатива останніх 10-ти років. В ефірі виключно власні програми.

http://urbanspaceradio.com

Old Fashioned Radio

 

OFR знайомить слухачів з новою українською музикою, розбирається в явищах і термінах сучасного мистецтва, в актуальній політичній ситуації, розповідає про людей в культурі та культуру в людях. На сайті станції є окремі розділи за жанрами, тому можна не чекати, доки в ефірі заграє рок, а ввімкнути його просто зараз!

http://ofr.fm

Radio Submarina

Radio Submarina, ефір якого майже наполовину складається з української музики, впевнено тримається на плаву. В ефірі звучать всі можливі напрямки, відгалуження і прояви рок та альтернативних стилів. Слоган радіостанції – «Ідеальна музика недосконалого світу». Станцію запустили засновники лейблу ІншаМузика на чолі з продюсером Владом Ляшенко і режисером Віктором Придуваловим.

http://radiosubmarina.com

Музика «ВКонтакте» – не єдиний інструмент, який дозволяє безкоштовно слухати улюблені пісні. Але чи вплинуло блокування російської соцмережі на інтернет-радіостанції та їх рекламу? Своїм поглядом поділився один з засновників Radio Submarina Владислав Ляшенко:

«Я проти будь-яких заборон, обмежень та квот, але зовсім не переймаюсь закриттям доступу до “Вконтакте”, розуміючи, що це один з кроків для припинення агресії. Можливо, це дасть стимул аудиторії подивитись ширше на музичні сервіси та онлайн-радіо. У Radio Submarina постійний ріст слухачів, і після закриття “ВК” динаміка збільшилася. Ми не нав’язуємось нікому і чекаємо на своїй хвилі саме зацікавлених меломанів. У тому числі і “біженців” з “ВК”. А рекламу можна робити і в інших соцмережах. Так, на Facebook у нас вдвічі більше підписників, ніж у “ВКонтакте”».

Отож поціновувачу важкої музики є куди податися. Слухайте українське та відкривайте для себе нове!