В Україні створюють рок-оперу “Тарас Бульба”

Гоголівський Тарас Бульба вже довгий час надихає митців на створення унікальних мистецьких творів. Зокрема, саме зараз за підтримки Українського Культурного Фонду триває процес написання лібрето та музики до рок-опери “Тарас Бульба”, презентація якої відбудеться у жовтні цього року.

На наступний, 2021 рік творці проекту планують прем’єру рок-опери на українських сценах, а вже зараз анонсують, що в її основу будуть покладені події на Майдані та війна на Сході України.

«Ідея написати і реалізувати постановку рок-опери “Тарас Бульба” виникла ще в 2009 році. Але рок-опера – це доволі амбітний проект з чималим фінансовим і людським ресурсом. А найголовніше і, напевне, найважче було знайти авторів, які готові були за це взятися. Тим паче, відразу було вирішено, що це має бути абсолютно новий музичний твір, а не рокова обробка уже написаної Миколою Лисенком класичної опери “Тарас Бульба”», – розповідає Микола Арсенюк, автор ідеї рок-опери та водночас – головний організатор однойменного фестивалю “Тарас Бульба”.

У 2013 до команди рок-опери приєдналися молоді музиканти, брати Сергій та Дмитро Радзецькі, які вже мали певний досвід написання експериментальної музики у різних проектах. Революція Гідності та війна з Росією відклали плани по втіленню ідеї на невизначений час, та у підсумку стали саме тими подіями, що лягли в основу рок-опери.

Остаточно команду вдалося зібрати лише у 2019, саме тоді і розпочалася підготовка до створення рок-опери. За написання тексту лібрето взявся драматург Дмитро Терновий.

«Рок-опера “Тарас Бульба” – не “за царя і отєчєство”. Вона – за Україну! Вона про сильного і впертого сучасного українського воїна, який відстоює своє, рідне і готовий жертвувати собою заради цього. Саме завдяки інновації, сучасній музиці та інтерпретації класичних образів на нинішні події в Україні, ми намагатимемося підняти питання “самопожертви заради власних цінностей”, “зради заради кохання” і чи “вбивати за таку зраду рідного сина”», – діляться автори проекту.

Проект написання музики та лібрето до рок-опери “Тарас Бульба” проходить за
підтримки Українського Культурного Фонду.

Автор ідеї: Микола Арсенюк
Композитори: Дмитро Радзецький / Сергій Радзецький
Автор лібрето: Дмитро Терновий
Аранжування аудіо додатку: Максим Величко
Редактор партитури: Арсен Яковенко
Редактор тексту: Марія Козиренко
Графічний дизайн: Богдан Тимчак