Wasted Heroes: у Європі після концерту вас напоять, навіть якщо ви спізнилися на дві години

Wasted Heroes – гурт з Харкова, що грає у жанрі melodic metalcore з 2009 року. У 2010 році гурт випустив перший повноформатний реліз Between The Worlds. У 2016 виходить однойменний альбом гурту Wasted Heroes.

Останній реліз хлопців – кліп на сингл “Stay On Your Line”, що побачив світ на початку жовтня цього року. Daily Metal поспілкувався з вокалістом Ігорем Кругликом та розпитав про знімальний процес, європейські тури та подальші плани.

Зовсім скоро Hyperion Kiev Festival. Плануєте порадувати новим матеріалом, чи поки будуть старі треки?

Обов’язково будуть нові! Буде новий трек, на який ми власне пишемо зараз сценарій до кліпу. Ця композиція – щось не зовсім на нас схоже, доволі повільна, але цікава.

Тобто більше лірики буде?

Хе-хе, так! Мелодік хардкор у його розумінні, скажімо так. «Мєдляк» такий собі.

Враховуючи вихід останнього кліпу, Wasted Heroes мають усі шанси потрапити у номінацію The BUMA. Ви на це розраховуєте?

Звісно, дуже хотілося б. Для нас це показник того, що ми рухаємося вперед. Як не потрапимо – не розчаруємося, будемо робити ще крутіше. У нас є що показати, насправді. У 2018-му буде багато цікавого.

У вашому кліпі “Stay On Your Line” є момент, де головного героя б’ють ногами. На зйомках випадковий перехожий побіг допомагати йому, бо не зрозумів, що то була постановка. Розкажіть більше про цей випадок.

Ох, це було епічно! Наші пацани прикинулися «гопниками», та ще й зйомки проходили у не найкращому районі, де гопників і так багато! У момент, коли Влада били, причому доволі реалістично, деякі люди йшли повз, а один перехожий побіг допомагати. Можна навіть соцопитування було зробити: хто допоміг, а хто пройшов собі. Той хлопець не одразу зрозумів, що все на камеру писалося.

Поліцію не викликав?

Ха-ха, та ні. Але посміялися усі.

Ви також згадували про те, що у 2018 році готуєте новий великий реліз. Розкриєте карти, що ж це буде?

Я б сказав, що це секвенція релізів, якщо можна так висловитись. Ми плануємо працювати над синглами, скоріше за все вони будуть пов’язані і лірикою, і сюжетом. Але сенс все-таки у тому, що кожен трек буде окремо представлений, і напевно ми їх потім згуртуємо у ЕР. Ще ми хочемо зняти кілька відео, продовжуючи роботу з CFilmsProduction, які нам зняли і попередній кліп. І знімемо кілька lyric video. Викладемо деякі сингли на iTunes та Google Play, для ЕР – так точно зробимо повний доступ.

А ви вважаєте позитивним те, що українці фактично втратили можливість безкоштовно скачувати музику?

Так, щось у цьому є. Якщо виконавець прагне показати свій матеріал, то він його просто викидає в мережу. Але якщо говорити про альбоми і те, що їх купують, – це нормально. Я сам у певний момент відмовився від музики з інших джерел і користуюся підпискою. Напевно це тому, що я сам музикант і кожного дня «варюся» у цьому. Дуже приємно усвідомлювати, що люди допомагають і купують контент. Я б сказав, схема така: якщо людині сподобалося те, що вона почула на YouTube, то вона це купить.

А ви вже постили щось на iTunes та Google Play із попередніх альбомів?

Так, хоча це для нас трохи застарілий матеріал, але ми не відмовляємося від тієї музики, яку писали.

Та й таким чином доступ до вашої творчості має не лише українська аудиторія. До речі, говорячи про іноземного слухача, у вас уже був досвід закордонних турів. Розкажіть, у яких містах ви були?

У нас було два невеликих тури, перший на тиждень, а другий на два. Ми були у Польщі, Чехії, Німеччині та навіть Голландії. Це були невеличкі міста, а з великих – лише Прага. До речі, людей у Празі було найменше. Розпещені столицею! У Німеччині було дуже душевно, люди приходили, ми спілкувалися з ними англійською. А вони ще казали, що ми якісь наче американці: всі стрижені, а один хлопець довговолосий.

Що найбільше вразило, порівняно з Україною?

Коли ми запізнювалися на концерт на дві години, нас вразило, що ніхто не пішов! Ми приїхали о дванадцятій і тусили з поляками до другої ночі. Ще там мерч купують набагато краще. І скільки б народу не прийшло, усі намагаються тебе пригостити випивкою. У кожному місті!

У нас зазвичай все навпаки. Ще музиканти потім пригощають і вписують.

Так! А тут контраст. І там, навіть коли мало людей, усі дуже вдячні, підходять потім, спілкуються. Я коли був на фестивалі у Європі того року, то був здивований різноманіттям слухачів. Цілими сім’ями приїжджають: мама й тато металхеди років під 60 з сином приїхали!

Які у вас плани надалі щодо групи?

Я вже згадував про ЕР, а у відео буде багато сюжету. Тобто менше самих музикантів – більш сюжетний кліп. Також ми спланували міні-тур Україною: Кривий Ріг, Полтава, Київ, Дніпро, думаю ще кілька міст відвідаємо. У планах Одеса та Миколаїв. Поки що по Україні максимально виступимо, хочемо потрапити на фестивалі, а у дальніх планах – третій тур по Європі.

Інтерв’ю підготувала: Олександра Фурзікова