Dark Tranquillity в Києві: як це було

Dark Tranquillity вважають одними з трьох засновників жанру melodic death metal, що бере свій початок зі шведського міста Гетеборг. Цього року українці мають унікальний шанс послухати всіх трьох «китів» гетеборгської школи дезу, а першими з них давав шоу 21 лютого гурт Dark Tranquillity, котрий завдяки своїй сміливості та пристрасті до експериментів має фанів серед різних поколінь, від олд скулу до сучасної молоді.

Концерт проходив у рамках міні-туру східною Європою на підтримку нового повноформатного альбому ‘Atoma’. Майданчиком для виступу обрали клуб ‘Atlas, що гостинно відчиняє двері для «важких» виконавців вже багато років поспіль.

Перше, що кинулося в очі, це відкритість та постійний тісний контакт музикантів з публікою. Mikael Stanne залюбки тиснув руки фанам під сценою та був дуже щедрий на компліменти. Гітаристи теж підтримували невербальний контакт, що справляло враження щирості і вивільняло купу ендорфінів у відданих шанувальників. А таких було чимало, зала клубу ‘Atlas була заповнена «під зав’язку», і кільком десяткам людей довелося спостерігати шоу, стоячи на сходах позаду.

Без пригод не обійшлося, і через кілька пісень виникли неполадки в гітарному обладнанні Christopher Amott. Поки техніки намагались усунути несправність, вокаліст розважав публіку. Через декілька невдалих спроб приборкати процесор ефектів, було вирішено продовжувати в одну гітару, тим часом на сцену винесли голову Mesa Rectifier, і вже наступної пісні “Forward Momentum Christopher приєднався до колег. Правда така екстрена непередбачувана заміна обладнання не найкращим чином відобразилась на саунді.

Перед виконанням наступного треку “The Mundane And The Magic”, в котрому є партія жіночого вокалу, Mikael допоміг дістатись на сцену дівчині з залу, схоже в сподіваннях, що вона виконає цю саму партію. Фанатці дозволили деякий час потанцювати на сцені разом з музикантами, потім технік допоміг їй повернутись в зал. До речі, жіночий вокал був записаний в плейбек.

Порадували музиканти і фанів ранньої творчості, виконавши трек з альбому 1995 року “The Gallery”, який є одним з найбільш значущих в історії гурту. Після ще трьох пісень з різних альбомів Mikael побажав всім гарного вечора, і музиканти пішли в гримерку. Не змушуючи довго чекати, під викрики «One more song!» Dark Tranquillity повернулись на сцену і подарували ще три треки на завершення. Вокаліст Mikael Stanne вирішив перевірити, чи достатньо спекотно в залі, та виконав пісню “State Of Trust”, обіймаючись з фанами та роблячи селфі там, де ще кілька хвилин тому випробовували себе на міцність мошери.

Після традиційної роздачі медіаторів на сувеніри та автограф-сесії під сценою музиканти вже остаточно попрощалися, а техніки почали пакувати обладнання, щоб вже наступного дня знову монтувати його в Мінську.

Setlist:

 1. Encircled (Atoma, 2016)
 2. Monochromatic Stains (Damage Done, 2002)
 3. Clearing Skies (Atoma, 2016)
 4. The Treason Wall (Damage Done, 2002)
 5. Science of Noise (Construct, 2013)
 6. Forward Momentum (Atoma, 2016)
 7. Mundane and the Magic (Fiction, 2007)
 8. Final Resistance (Damage Done, 2002)
 9. Atoma (Atoma, 2016)
 10. Force of Hand (Atoma, 2016)
 11. Terminus (Fiction, 2007)
 12. Lethe (The Gallery, 1995)
 13. Incide the Particle Storm (Fiction, 2007)
 14. The Wonders At Your Feet (Haven, 2000)
 15. Therein (Projector, 1999)
 16. State of Trust (Construct, 2013)
 17. Lost to Apathy (Character, 2005)
 18. Misery’s Crown (Fiction, 2007)

Dark Tranquillity | Kyiv, Atlas | 21.02.2019

Повний фоторепортаж за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmyR949R

Текст: Володимир Семененко
Фото: Юрій Зимовін