Kozak System та Enej зустрілись у Львові на одній сцені

27 жовтня непередбачувана львівська погода здивувала мешканців та гостей міста густим туманом. Кожен був у ризику залишитись дома: пити чайок цілий день, дивитись серіали, не вилазити з-під теплої ковдри. Звучить непогано, але фанам гуртів Kozak System та Enej не довелось піддаватись меланхолії у вечір неділі.

Концерт проводився на зручній локації. Розташування у самому центрі місті дає значні  переваги концертному майданчику Malevich. Повний зал зібрався доволі швидко. До початку концерту вже було ніде яблуку впасти. Було приємно і гарно бачити людей у вишиванках, сім’ї з дітьми. Серед залу було чутно репліки як польською, так і англійською мовами.

Концерт розпочали Kozak System. Нагадую, що хлопці самі з Києва і заснували гурт у 2012 році. Грають у стилі фолк-рок, фолк-панк, козак- рок. Встигли видати вже 4 платівки і останню презентували в Києві 30-го березня 2018 року у клубі ‘Atlas. Після фестивального літа пообіцяли, що і Львів почує пісні з нового альбому ‘Не моя’. Музиканти свого слова дотримали, і точно можна сказати, що на концерті зазвучали пісні з нового альбому, а саме: “Мій друг”, “Я віддам”, “Сніг”, “У осені очі твої”, “Мости”, “Холодного січня”. Звісно, без старих добрих хітів також не обійшлось.

Судячи з усього, у колективу багато друзів. Зокрема, на їх концерт завітав знаний українцям акапельний гурт Піккардійська Терція. Цього разу тільки у ролі слухачів. Але не обійшлося без сюрпризів на сцені: Мишко Адамчак (гурт КораЛЛі) і проакомапнував «Козакам» партію на сопілці, Володимир Щобак (гурт Триставісім) зіграв на трубі. Та найбільш інтригуючим став вихід Вікторії Жуковської (ведуча всього на світі, для фестивальщиків її ім’я точно говорить багато). Соліст гурту Іван Леньо взяв Вікторію за руку і заспівав для неї композицію “Не моя” (до речі, за основу тексту якої взято вірш Василя Симоненка).

Якщо в залі до того часу в когось ще не зникла звична в таку погоду сумнинка, то польський гурт Enej точно її знешкодив. Хлопці грають у стилі альтернативний рок, але інспірований українською народною музикою (частина гурту має українське коріння). Тому якщо у вас виникне відчуття, що ви на справжньому українському весіллі – не дивуйтесь. Їхня музика надзвичайно танцювальна. Що 8 хлопців на сцені і довели, бо якщо хтось і не танцював, то точно тупав ногою!

Гурт виконав пісні і польською, і українською мовами. Скажу, що для залу різниці не було. Підспівували кожній пісні. Згодом гурт навіть дякував людям зі сцени за таке гарне знання польської.

ENEJ + Kozak System | Lviv | 28.10.2018

Повний фотозвіт за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmqqnB1q

Інколи так варто прикрасити рутинні дні і знайти час послухати музику наживо. Живіть, працюйте, кохайте, смакуйте, радійте і обов’язково відвідуйте концерти!

Текст: Ірина Радюк
Фото: Микола Матвіюк