Магія єднання ювілейних ‘Dead Letters’ від The Rasmus

26 жовтня у столичній Stereo Plaza відбувся виступ одного з найуспішніших фінських рок-гуртів The Rasmus. Яскраво та емоційно музиканти розпочали українську частину європейського турне на честь святкування 15-річчя альбому Dead Letters.

Саме українську столицю обрали музиканти для першого концерту у нашій країні. Це й не дивно, адже за харизматичними фінами тут вже встигли добряче засумувати, а до Києва, як відомо, ведуть всі дороги. Зовсім недавно гурт феєрично закривав Файне Місто 2018, і ось тепер з повноцінним виступом знову завітав до України.

Перші кілька хвилин стали випробуванням терпіння прихильників, адже вони спершу мали переглянути коротке відеозвернення вокаліста Lauri Ylönen. У ньому він пояснив, що ж таке мертві листи і для чого вони потрібні: «A dead letter is a letter that has never been delivered, because the person to whom it was written cannot be found. And it also cannot be returned to the person who wrote it. Each song is a letter to somebody…»

Після завершення відео, котре присутні сприйняли схвальними вигуками, на сцені з’явилися музиканти. Зала просто вибухнула оплесками, нетерплячі поціновувачі творчості гурту ще задовго до початку встигли зірвати голоси, викликаючи улюбленців на сцену та наспівуючи найвідоміші хіти, тому тепер шалено плескали в долоні. Програма розпочалася з виконання початкової композиції альбому Dead Letters “First Day of My Life”. Під останні акорди цієї пісні у залі вже панувала нестерпна спека. Неймовірна енергетика гурту миттєво запалила всіх і змусила танцювати та співати на весь голос.

А далі з усіх сторін залунало голосне: «О-о, о-о». Напевно, найвідоміша і найуспішніша пісня, на яку було відзнято цілих чотири відеокліпи, феєрична, впізнавана з перших нот “In the Shadows” зруйнувала останні перепони на шляху до музичного божевілля. Після виконання композиції “Time to Burn” бас-гітарист Eero Heinonen зауважив, що востаннє The Rasmus були у столиці у 2013, а тепер знову повернулися сюди, тому що це – любов. І це дійсно було так. Вокаліст Lauri  Ylönen, виконуючи “Guilty”, взяв до рук відеокамеру і почав знімати голосно співаючих прихильників. Як і було обіцяно, цього вечора прозвучали всі десять пісень альбому, якому присвячений тур. Окрім цього, було виконано найвідоміші треки з альбомів Hide from the Sun (2005), Hell of a Tester (1998), Into (2001) та Black Roses (2008).

Надзвичайно душевним і теплим вийшов акустичний сет, що складався з пісень “Sail Away”, “No Fear” та “Liquid”. Прихильники активно підспівували музикантам, від чого по тілу бігали мурахи. Це був по-особливому сильний та єднаючий момент виступу. Як і хотів Lauri, кожна композиція, кожне слово звучали в тисячі раз гучніше, а саме за це, як він згодом зауважив, йому й подобається акустика. Не можна не відзначити й несподіваний сюрприз від гурту – виконання пісні “Україна”, котру з перших акордів підхопили присутні.

Наступну частину виступу було розпочато закличною фразою: «Are you ready for the rock song?» Після чого зазвучала розривна “Night After Night”. Варто згадати про особливу атмосферу виступу. Співали всі, жоден з присутніх не мовчав, схвальні вигуки не затихали, оплески лунали все гучніше і гучніше, люди посміхалися, стрибали, танцювали. З цього концерту зовсім не хотілося йти, здавалося, що це великий будинок, а навколо величезна родина, яка грандіозно святкує власну особливу подію. Велику роль у цьому відіграв сам гурт, адже весь час його учасники активно спілкувалися з публікою.

The Rasmus | Stereo Plaza | 26.10.2019

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmHZHEBj

Завершили свій столичний виступ The Rasmus проникливою композицією “Livin’ in a World Without You”. Після того як гурт покинув сцену, прихильники довго не могли заспокоїтись, гучно і наполегливо викликали музикантів на сцену і таки досягли свого. На біс прозвучала лірична “Last Waltz”. «We love you», – наостанок прозвучало щире зізнання від колективу, після чого настав час низького уклону та роздачі приємних подарунків на згадку. Логотип The Rasmus на фоні українського прапору змінився на душевне відео.ю і на цьому свято завершилося… Проте, воно триває далі у європейському турі. Good luck, guys. Thank you for love.

Фото: ЖеЖе