Помер Eddie Clarke – останній учасник класичного складу Motörhead

Сьогодні, 11-го січня, стало відомо про смерть Eddie Clarke, останнього з учасників «золотого» складу Motörhead. Він помер в лікарні від пневмонії 10-го січня.

‘Fast’ Eddie Clarke приєднався до Motörhead в якості гітариста на самому початку існування гурту в 1976-му році і разом з Phil Taylor та Lemmy Kilmister вони записали найбільш визначні альбоми для гурту: ‘Motörhead’ (1977), ‘Overkill’ (1979), ‘Bomber’ (1979), ‘Ace of Spades’ (1980), ‘Iron Fist’ (1982). Clarke навіть виконував головні вокальні партії на кількох піснях. Це тріо вважається класичним і найвідомішим складом Motörhead.

В 1982-му році Eddie Clarke пішов з Motörhead та пізніше заснував гурт Fastway разом з Pete Way, колишнім басистом UFO. Гурт записав сім альбомів та їздив в тури з AC/DC. Пізніше Clarke кілька раз повертався в Motörhead, але вже не як постійний учасник гурту. В 2000-му роцу він з’явився на концерті в якості запрошеного гостя на честь 25-ї річниці гурту на сцені Brixton Academy в Лондоні. В 2014-му він також зіграв “Ace of Spades” разом з Lemmy під час шоу на Арені Бірмінгем.

Eddie Clarke був останнім учасником класичного складу Motörhead. Phil Taylor помер в листопаді 2015-го року від печінкової недостатності, а місяць потому від раку помер засновник гурту Lemmy Kilmister.