У Києві пройшли лекції, присвячені американським музикантам українського походження

Цього літа у America House Kyiv пройшла серія лекцій, присвячених американським музикантам українського походження. Доповідачем став Дмитро Лавренюк, який в мережі більш відомий як Dee Lav – бас-гітарист та вокаліст київського панк-гурту Cardinal Birds.

Проект включив у себе 4 лекції, кожна з яких буда присвячена окремому музикантові. Слухачі дізналися про те, що дід Ленні Кравіца був киянином, мама Тоні Левіна народилася у селі Остропіль (Хмельницька обл.), бабця та дід Боба Ділана були одеситами, а батьки Воллі Палмара (справжнє ім’я якого – Володимир Паламарчук) народилися у селі Увин (Львівська область).

«Лекції проходили у Американському Домі, якому я хочу дуже подякувати за допомогу у реалізації проекту. Це чудове місце з унікальною атмосферою, де тебе підтримають у твоїх ідеях та допоможуть у їх реалізації, – ділиться Dee Lav. – Мені також дуже допомогла молода українська художниця та ілюстраторка – Ісрафілова Аїда, яка намалювала чудові ілюстрації до кожної з лекцій і допомогла з оформленням картинок для слайдів».

На лекціях розповідалося про життя та творчий шлях музикантів, також звучала музика та транслювалися живі виступи виконавців. За словами автора проекту, жо кожної лекції він провів власне невелике «журналістське розслідування», знайшов людей, котрі у різний період та за різних обставин часу бачилися з цими зірками, та отримав ексклюзивну інформацію.

«Я хотів створити атмосферу на кшталт американською: там є спеціальні рок-табори, куди можуть приїхати люди створити гурт та на якийсь час повністю поринути  у музичну атмосферу. Я хотів, щоб молодь та люди різного віку, які приходили б на мої лекції, змогли розлабится, послухати музику та насолодитися цікавими історіями».

У цьому році святкували 50-річчя легендарного фестивалю Woodstock. Тоді, у 69-му, однією з сенсацій фестивалю стала українка за походженням – Мелані Сафка. Вона зірвала шалені овації на фестивалі тоді, і повторила свій виступ у цьому році, вийшовши на сцену Woodstock через 50 років.

Також, цікаво, що четверо українців за походженням працювали з учасниками легендарних The BeatlesТонні Левін відзначився своєю грою на бас-гітарі на останньому прижеттєвому альбомі Джона Леннона Double Fantasy, а Рік Данко (The Band), Ренді Бахман (The Guess Who) та Воллі Палмар (The Romantics) у різний період часу виступали з Рінго Старром у складі його All Starr Band.

«Особливо для себе та читачів я хотів би виділити саме історію Воллі Палмара, – розповідає Dee Lav. – Воллі Палмар (справжнє ім’я – Володимир Паламарчук) – американський музикант, співак, автор пісень і композитор, засновник та вокаліст гурту The Romantics. Особисто я зустрівся з Воллі у 2011 році. Він приїхав до України разом з легендаринм барабанщиком The BeatlesРінго Старром. Саме Рінго запросив Воллі пограти з ним у новому європейському турі, і першим містом гастрольного списку став Київ. Мені було 16 років, і наша з Воллі коротенька, але змістовна розмова справила на мене величезне враження. Він народився та виріс у США, створив там успішну музичну кар’єру та особисте життя, але завжди мріяв про Україну! Саме його історія спонукнула мене до створення проекту, присвяченого американо-українським музикантам».

Під час двогодинної лекції про Воллі Палмара, музикант вийшов на зв’язок через Скайп. Він розповів про життя українців у Америці, про свої музичні колективи та про виступ із Рінго у Києві, під час якого він одягнув увесь колектив All Starr Band у вишиванки.

Зараз Воллі грає у супергурті під назвою The Empty Hearts. До його складу входить ще один українець – Енді Бабюк (бас гітарист гурту The Chesterfield Kings).

«Українців у рок музиці дуже багато, так само як і цікавих історій, пов’язаних з Україною! Я продовжуватиму свій проект надалі, можливо трошки у іншому руслі. В мене дуже багато ідей, і я сподіваюся, що в мене вийде їх всі реалізувати», = підсумовує Dee Lav.

Фото надані організатором проекту