Вогнегасник, скотч та застілля на сцені: КайФАЙНЕмо тур зафіналив в Черкасах

13 міст проїхали музиканти з Motanka, Epolets та Space of Variations, перш ніж опинилися в Черкасах, щоб віддати фанам максимум енергії, що в них залишилась. Цього спекотного літнього вечора публіка, що зібралась на території оздоровчого табору Дахнівська Січ, мала можливість не лише послухати улюблених виконавців, а ще й як слід відірватись та повеселитись. Справді, на цьому концерті музиканти показали, що мають не лише слух та голос, а й неабияке почуття гумору. Цілісність шоу підтримував найфестивальніший ведучий України Мяч Дредбол.

Звісно, пандемія COVID-19 внесла корективи в організацію концерту: носіння маски, температурний скринінг на вході та дистанція замість звичного натовпу, проте це все не заважало веселитись спраглим до живих виступів фанатам.

Почався концерт з виступу драйвової місцевої команди Fail System. Під звуки їхніх каверів та авторських пісень гості концерту мали змогу знайти собі місце під сонцем, що сідало, на мішках-пневмооболонках, які безумовно стали окрасою цього вечора. Сумніваюсь, що перед початком туру організатори знали, що цим мішкам фанати знайдуть так багато призначень.

Наступними на сцену вийшли черкаські вікінги Midgard, які своєю музикою трохи наблизили Центральну Україну до Скандинавії. Гурт значно «подорослішав» з моменту їх крайнього виступу на Дахнівській Січі в рамках фестивалю Рок-Булава 2019. Образи стали набагато антуражнішими, а звучання – ще більш глибоким та агресивним.

Коли зайшло сонце, одесити Epolets показали публіці, що таке справжній rock’n’roll. Тут було все: нестримна енергія, активна взаємодія з публікою та епічна битва тими самими мішками-пневмооболонками. В якості подяки за таку підтримку з боку публіки Epolets навіть вирішили виконати зовсім свіжий трек “Rock is dead”, записаний всього 2 тижні тому. Яскравим завершенням виступу одеситів стала сценка з прив’язування учасниками гурту Space of Variations лідера Epolets Павла Верениці до стільця за допомогою армованого скотчу. В такому стані він виконував останню композицію виступу, що неабияк повеселило фанатів.

Гумор мав місце навіть між виступами, коли звукорежисери накладали різні ефекти на голос ведучого Мяча Дредбола, з чим він до кінця концерту таки змирився, як і з тим, що до його мікрофона була прикріплена іграшкова голова півня, а на самому мікрофоні написано «Жуковська».

На виступі Space of Variations веселощів стало ще більше, адже Epolets вирішили помститись за знущання зі свого фронтмена, тож напоїли лідера Space of Variations Дмитра Кожухара піною прямо із вогнегасника, на що той погодився, хоч потім сильно пошкодував. Але їм здалося цього мало, і вони також вручили йому величезні букети із бур’яну. Все ж виступ Space of variations запам’ятався глядачам не лише гумором, а й традиційним драйвом, який спонукав навіть найбільш флегматичних фанатів встати і підняти в слемі хмару пилу.

Проте найбільш потужна енергія, яка змусила публіку затамувати подих, була цього вечора від гурту Motanka. Їх творчість вже стала брендом українського містичного металу далеко за межами нашої країни. Що ж стосується українського слухача, то їх популярність зайвий раз доводить те, що такий формат подачі музики є найбільш вдалим для молодої аудиторії.

Коли сцену заповнив дим та запах ладану, а прожектори освітили язичницьких ідолів та ляльок-мотанок, з’явились чотири постаті в темному вбранні, які принесли з собою магію української народної музики, змішавши її з metal звучанням. Їх музику можна порівняти з силами природи, коли на зміну легкому вітру приходить справжній буревій. Особливо це помітно в найвідомішій пісні “Верба”, яка з одного боку заполонила своїм звучанням увесь простір, а з іншого – змогла вдало «розкачати» публіку. Українська folk metal музика буде жити, поки під звуки цимбал будуть слемитись у фан-зонах. Цікаво було спостерігати за реакцією публіки на їх музику – дехто навіть  сприймав її як щось сакральне, «шикаючи» до свого співрозмовника, щоб не пропустити жодного звуку.

Проте цей концерт був не зовсім стандартним, і для Motanka в тому числі. На середині виступу вокаліст Віктор “Верба” Жалнін сказа:в «Сьогодні останній концерт туру, і я співаю, і увесь час чекаю, що влаштують колеги по туру і в який момент вони це зроблять». І він не помилився – вже під час виконання наступної пісні Space of Variations та Epolets винесли на сцену стіл, за яким крім учасників цих гуртів зібрались організатори туру та влаштували справжнє застілля з випивкою та чіплянням до музикантів. Очевидно, ще ніколи концерт Motanka не був таким нестандартним, як тоді.

Божевілля тривало недовго, і остання пісня знову повернула публіку до атмосфери таїнства Motanka, яке вміють влаштувати лише вони.

Люди поверталися з концерту щасливі, адже незважаючи на всі карантинні обмеження та заборони, Файному Місту зрештою вдалося привезти до кожного міста із турового графіка трохи старих-добрих концертів, а найголовніше – надію на те, що скоро все буде як раніше.
Про КайФАЙНЕмо тур у Харкові можна прочитати тут.

Фото: Вадим Ткач