Jarun – Sporysz

Східноєвропейські метал-колективи завжди були по-своєму цікаві для західних металхедів, і це зокрема відноситься до гуртів, які працюють у жанрах folk та black metal. Представники східноєвропейської сцени завжди вміло вплітали особливості національного колориту в суворо дотримані канони цих та окремих інших жанрів. Польські металісти Jarun стали яскравим прикладом подібних традицій ще з виходом свого дебютного альбому з живописною назвою ‘Pod Niebem Utkanym z Popiołu’ , які вони однозначно зуміли вдало розвинути на цьогорічному ‘Sporysz’.

Під мальовничою обкладинкою релізу ховається надзвичайно багатогранний та продуманий реліз, який успішно втілює сміливі композиторські ходи і здатний дивувати слухача від початку до кінця. Тут варто зауважити, що альбом буде особливо цікавим для любителів prog в поєднанні з іншими стилями. Використання елементів progressive metal також допомагає поєднати різні жанри, що присутні у музиці Jarun. Він служить не лише доповненням, але й рівноправною музичною складовою, і його вплив тут однозначно помітний. Зокрема, гурт дуже вдало вплітає акустичні пасажі, які звучать справді фолково і, разом з тим, нагадують про використання схожих прийомів окремими гуртами, які працюють у жанрах melodic death metal та progressive death metal.

Кожен з треків цього по-справжньому зимового релізу особливий, кожен презентує окрему розповідь авторів, і в той же час сплітає докупи головні музичні та ліричні ходи. Вдале поєднання арт-ворку та самої музики – це завжди плюс, це створює живі образи і допомагає краще проникнутись ідеєю альбому. І навіть якщо слухач не володіє мовою виконавця, вдала подача нівелює цей аспект і все одно створює яскраві враження від прослуховування. В цьому контексті ‘Sporysz’ вкотре доводить, що використання неангломовних текстів може бути величезним плюсом для гурту, у звучанні якого присутній яскравий вплив елементів фольклору.

Варто відзначити мастеринг альбому, оскільки звук на релізі дозволяє розчути й насолодитись кожним із численних елементів пісень із ‘Sporysz’. Як і на своєму дебютному альбомі, гурт зміг презентувати свої ідеї у вигляді якісної та відшліфованої до деталей платівки.

Хотілось би окремо виділити наступні композиції, хоча це той випадок, коли альбом варто слухати лише повністю: “Powidoki”, “Malowany Ogień”, “Sporysz”, “Sny jak ziemia, sny jak rzeka”.

‘Sporysz’ вийде 22-го грудня на Arachnophobia Records.