КайФАЙНЕмо у столиці: врив, танці і містика

Фестивальне літо 2020 стало чи не найбільшим розчаруванням для всіх прихильників подібного відпочинку. Проте тоді, коли вже здавалося, що його неможливо врятувати, на поміч прийшли креативні організатори фестивалю для файних людей Файне Місто. Навіть у рамках карантинних обмежень вони наважилися вирушити у всеукраїнський КайФАЙНЕмо тур. Що з цього вийшло та як минув один із двох столичних заходів – читайте у нашому матеріалі.

20 липня на офіційних сторінках фестивалю з’явилася радісна новина: «КайФАЙНЕмо тур стартує вже менше ніж за місяць, а саме 11 серпня. 14 міст, 20 днів, 4000 кілометрів, і найголовніше – це Ви, наші Файні Люди». Почавши з Рівного, фестивальна лихоманка поширилася країною, рятуючи спраглих до музики. Це стало незвичайним досвідом як для організаторів, так і для відвідувачів. Більше місця, менше людей навколо, обмежена кількість квитків, проте така прекрасна можливість вхопити  ласий шматочок літа, котре вже змирилося зі своєю участю.

Для столиці підготували подвійний сюрприз – два повноцінних дні виступів улюблених гуртів, цікава локація Х-park та можливість обрати між буднем і вихідним, щоб у будь-якому разі залишитися задоволеним.

Суботній лайв порадував відвідувачів гарною, дещо спекотною погодою. Основна маса фестивальників почала сходитися на локацію вже посеред виступу гуртів, котрим було доручено відкривати музичну подію. До слова, розпочинали музичне дійство колективи Рубікон та Dance party. Dance! Dance! Під музику першого присутні ще релаксували і вдумливо вслуховувались в тексти, мружачись від останніх променів сонця, а от під запальні ритми, співзвучні з назвою другого гурту, вже на всю танцювали у фан-зоні.

Третіми розривали сцену визнані важковики з Вінниці Space of Variations. Як завжди фірмові, вибухові, максимально націлені на результат у вигляді повної ейфорії музиканти виконали найкращі зі своїх треків. “Razorblade”, “Room 57”, “Slowmo” з крайнього альбому гурту ‘XXXXX’ добряче розкачали публіку, вивівши на потрібну емоцію. Композиції музичного релаксу “Where Are You Tonight?” та максимального вриву “F*ck This Place Up” як завжди влучили в ціль, дозволивши як поспівати в унісон, так і майже рознести фан-зону на шматки. Заключні “Будут Наказаны” та “Tibet” ще раз продемонстрували, що музиканти налаштовані на повну відвертість, стопроцентну віддачу, максимальний зв’язок зі своїми прихильниками.

Більш лайтовий варіант музики вслід за Space of Variations представили одесити Epolets. Танцювальна атмосфера виступу переносила присутніх на берег моря та дозволяла забути про повсякденні проблеми, сповна насолоджуючись останніми літніми миттєвостями.

На завершення організатори підготували справжнє містичне дійство. По-іншому виступ гурту Motanka назвати неможливо. Автентичні, неповторні, загадкові – це все про них. Луцький гурт, котрий сміливо можна назвати гордістю нашої країни. Музиканти, котрі своєю творчістю ширять українську мову та культуру світом. Контракт з Napalm Records відкрив для них великі можливості для цього.

Їх музика особлива, наповнена духом старовини, звуками стародавніх інструментів, унікальними техніками співу. Сильні, надривні вокальні партії передають увесь спектр емоцій давніх віків, занурюють в українську історію, єднають з поколіннями народу, котрий боровся за власну свободу. Неймовірні костюми, унікальні інструменти, фактурні обличчя, містична атрибутика, атмосфера виступу, гра світла і тіней – моменти, які створюють цілий ритуал, що невтомно відтворюється кожного разу на великих і малих сценах усього світу.

Цього вечора Motanka незмінно справила враження на присутніх, виконавши найсильніші свої композиції. Від кожної ноти, звуку, слова по шкірі бігали мурашки. Особливо захопили уяву композиції “Ой ти моя Земле”, “Босими Ніжками” та “Верба”. Здається, що під час виконання цих композицій загальний стан трансу значно поглиблюється і виникає відчуття невагомості, притаманне сну. Недарма рядки першої композиції прийшли до вокаліста Віктора Жалніна у сні, а “Верба” вважається чи не найсильнішою піснею у творчому доробку колективу.

КайФАЙНЕмо Тур | Київ | 29.08.2020

Посилання на альбом: https://flic.kr/s/aHsmQyrWyW

Наприкінці хотілося б висловити подяку організаторам КайФАЙНЕмо туру та всім гуртам-учасникам за врятоване фестивальне літо та неабияку мужність виступати для людей у часи пандемії. Музика єднає, лікує, надихає, і нехай так буде завжди!
Про КайФАЙНЕмо тур у Харкові читайте тут.
Про КайФАЙНЕмо тур у Черкасах читайте тут.

Фото: Анастасія Адамчук