Azathoth Circle – Siajvo

Після недовгої перерви Azathoth Circle повертаються з новим альбомом Siaivo’.

 “Лаконічний альбом Сяйво – це есхатологічна мандрівка емоційними відбитками. Наше власне сприйняття створює та руйнує світ навколо, провокуючи пошук, що є за межами свідомости, що спричиняє ті страхи, які ми постійно несемо в собі. Ця музична подорож сповнена метафоричними спалахами та мінливими передчуттями, які (як ми сподіваємося) віднайдуть свою неповторну подобу в думках слухача”, – так гурт описує альбом. І тут, начебто, нічого нового – для кожного релізу Azathoth Circle основною темою є самоусвідомлення, у глибини якого музиканти хочуть занурити слухача. Страхи, переживання та емоції, усвідомлені вони чи ні – їхня творчість саме про це. А от музично змінилося багато чого.

Якщо порівнювати Siaivo’ з дебютним повноформатним Across The Wounds’, то новий альбом більш цільний, продуманий і глибокий. У дебютнику гурт експериментував, шукав свої кордони й напрями. Тут, натомість, усе стає зрозуміліше, хоча місце для чогось нового та нестандартного все ще лишається. Окрім того, варто відзначити, що більшість пісень альбому україномовні.

Шаманство й темрява – ось, напевно, два слова, якими коротко можна описати музику Azathoth Circle в Siaivo’. Повільні, заворожуючі мелодії переходять у groove metal рифи, шепіт змінюється чистим вокалом, щоб перейти у зловісний рик і раптово обірватися, але тільки для того, щоб початися знову. “Mantra”, “Siaivo” і “Roots” (яку випустили ще два роки тому) звучать могутньо, інколи моторошно, а час від часу можна почути меланхолію та сум.

“Shliakh Na Mezhi” трохи більш різноманітна: до ледь чи не dark blues вступу додається горловий спів, а пізніше музика стає groove, при цьому зберігаючи як міць, так і мелодійність. “Asystole”, яка починається з цікавого басового інтро, йде кудись у середньотемповий melodic death зі злим екстрим-вокалом і несподівано потужним, чистим голосом. Ну а “Mrii” запам’ятовуються своєю мелодійною гітарною партією.

Я не думаю, що Azathoth Circle на цьому зупиняться: потяг до експериментів може призвести до цілком неочікуваних результатів. Однак, зараз гурт принаймні позначив свій вектор розвитку (щоправда, не факт, що він не зміниться до наступного релізу). Що ж, тим цікавіше буде чекати, що музиканти приготують нам далі. Ну а поки ласкаво просимо в темряву своєї підсвідомості та страхів.

‘Siaivo’ вийшов 25 жовтня.

Bandcamp
Facebook

Текст: Droll
Переклад: Danka Popova

English: Antichrist Magazine