Бліц-інтерв’ю: Fredrik Norrman (October Tide, The NightTimeProject)

Напередодні Doom Over Kyiv 2019, який вже на цих вихідних пройде у київському клубі ‘Atlas, ми мали невелику розмову із Fredrik Norrman, який приїде на фестиваль у складі одразу двох команд – October Tide та TheNightTimeProject.

Про поєднання діяльності обох гуртів, проект Trees of Eternity, а також трохи про українську сцену розпитала музиканта Дар’я Баркова.

Вітаю! Ми знайшли не так багато інтерв’ю з тобою (принаймні, українською, російською та англійською мовами), тож вибач, якщо якісь питання тобі здадуться банальними.

На Doom Over Kyiv ти приїжджаєш відразу з двома гуртами. Розкажи про свою роль в них: наскільки щільно ти залучений в процес написання музики і лірики?

Я пишу музику для обох проектів, тож я максимально залучений і там, і там.

TheNightTimeProject дуже тісно переплетений з October Tide – принаймні, частиною складу. Та й згадується TheNightTimeProject завжди у зв’язці з OT, мало не як дочірній проект. Чи не хотілося тобі рішуче відійти від OT?

Не те щоб відійти від OT, але, скоріше, хотілося б грати щось відмінне від творчості цього проекту. Щось із меншим вмістом металу. Власне тому я і запустив TheNightTimeProject. Звичайно, мені все одно здається, що відчувається вплив металу, але я намагаюся триматися від нього подалі.

Як ти розподіляєш баланс сил між двома гуртами? Чи можеш сказати, що ти більше зосереджений на власному проекті, ніж на OT?

Сам не знаю, як це виходить (сміється). Напевно, можна сказати, що час від часу я більше зосереджений на одному проекті, а потім переключаюсь на інший.

Як ти опинився в проекті Trees of Eternity? Ви встигли записати все до смерті Алії, або ж доводилося щось доробляти (саме в частині твоїх партій)?

Я знав Алію багато років. І вона, і Юха кілька разів пропонували мені приєднатися до ToE. Але я був зайнятий із Katatonia. Так що після виходу зі складу Katatonia я і приєднався до Trees of Eternity. Альбом був завершений ще до смерті Алії. І я щиро радий, що вона змогла почути свій альбом до того, як померла.

Що ти взагалі відчуваєш стосовно подібних меморіальних проектів? Смуток, тугу і безвихідь? Або гордість за те, що можеш вшанувати пам’ять музиканта?

Звичайно, я сумую за своїм другом, і мені цікаво, як далеко просунулися б Trees of Eternity, якби все склалося інакше. Але я дуже радий, що мав шанс грати разом з ними.

Чи думав ти про участь в ще якомусь проекті з жіночим вокалом?

Ні, точно не зараз. Я дуже зайнятий зі своїми поточними проектами.

Як можна було б описати твій творчий стан зараз: ти в пошуках нового (проекту, звучання тощо) або ж задоволений тим, що у тебе на порядку денному, і максимально вкладаєш в уже розпочаті проекти?

Я дуже задоволений тим, що у мене вже є, і абсолютно точно не маю часу на щось іще.

Як часто ти туриш? Напевно, зазвичай ви якось намагаєтеся скоординувати виступи TheNightTimeProject з October Tide?

Якщо чесно, ми не так вже й багато туримо. Граємо концерти час від часу, ну і ось в листопаді буде тур зі Swallow the Sun, має бути круто. Паралельно намагаємося влаштувати для TheNightTimeProject кілька виступів – добре, що склад один і той же.

Чи стикався ти під час виступів з українськими музикантами? Чи знаєш що-небудь про українську метал-сцену?

Напевно, зустрічав когось, коли ми минулого разу грали в Україні. Але я не дуже багато знаю про українську сцену. Ось гурт 1914, наприклад, дуже крутий. На свій захист можу сказати, що я в принципі не дуже стежу за сучасною метал-сценою (сміється).

Чи можна сказати, що Україні дуже пощастило заманити TheNightTimeProject на DOK?

Сподіваюся, що саме так. Ми, в свою чергу, безперечно дуже раді можливості виступити в Києві.

Квитки на Doom Over Kyiv 2019https://karabas.com/ua/tours/dok
Зустріч фестивалю на Facebook: https://www.facebook.com/events/2291845741031125

Інтерв’ю: Дар’я Баркова