Lindemann, Rammstein: досліджуємо анонси

20-го вересня інформаційно-музичне поле України розірвала сенсаційна новина – Тілль Ліндеманн виступить в клубі ‘Atlas 1-го грудня зі збіркою віршів “Messer”. Одночасно з цією новиною стартував продаж квитків. З плутаних прес-релізів важко було зрозуміти, що саме відбуватиметься у Атласі, але український фанат вирішив: «Це Тілль – треба йти». Схожих висновків дійшли і українські перекупники. Як наслідок, вже ввечері 21-го вересня квитків на сайтах продажу не залишилось. І лише за тиждень після цього почала з’являтись бодай якась конкретна інформація, а наприкінці жовтня Тілль дав інтерв’ю одному з російських ресурсів, де нарешті прояснились всі аспекти. Отже, розкладемо все по поличках і ми.

Унікальний книжково-музичний тур “Messer” пройде в Україні, Росії і Казахстані та охопить сім міст. В усіх містах, окрім Новосибірська, програма складається з двох заходів (автограф-сесії та віршово-музичної частини). Тур приурочений до виходу першого російськомовного перекладу збірки віршів Тілля – “Messer”. До слова, сама збірка вперше була опублікована в далекому 2002 році. Над її перекладом та оформленням працювали українські та російські дизайнери та перекладачі, а особливим елементом оздоблення видання стане власна кров гера Ліндеманна та відбитки його рук.

Сам Тілль так описує заплановані заходи: «Спочатку ми хотіли зробити звичайну автограф-сесію, але подумали, що це занадто нудно. Відіграти звичайний концерт теж здалось дуже банальним, от ми і вирішили зробити щось більш оригінальне. Тож це буде особливе шоу, в якому поєднаються музика, вірші та живе спілкування…»

5-го листопада українські організатори нарешті назвала місце проведення другої (власне, першої за хронологією) частини київського туру: автограф-сесія Тілля відбудеться 30-го листопада о 17:00 в арт-галереї ЦЕХ. Вартість квитка – 950 грн. – неабияк збурила український сегмент фанатів, але в дану ціну вже включена вартість книги “Messer”, без якої на автограф-сесію прохід заборонено. Багато прихильників обурились в першу чергу через те, що вже зробили попереднє замовлення книги на інших ресурсах, проте згідно з офіційною інформацією книга все ще друкується. І перший тираж буде підготовлений лише для автограф-сесій. Тож єдиний можливий варіант для фанатів отримати автограф в цій книзі – це придбати її разом із квитком.

Також на автограф-сесію заборонено проносити на підпис будь-що, окрім власне книги “Messer”, отриманої на вході (ця заборона стосується, зокрема, і всіх інших книг авторства Тілля). Будь-яка фотозйомка також офіційно заборонена.

Захід буде тривати, доки останній власник квитка не отримає автограф.

Ну а тепер поговоримо про віршово-музичне шоу. Воно розпочнеться 1-го грудня о 20:00 в клубі ‘Atlas. І саме тут відбудеться перше повноцінне представлення збірки “Messer” та проекту Lindemann.

«Програма будується наступним чином: спочатку яразом з двома театральними акторами будучитати вірші (приблизно 30-35 хвилин), а потім почнеться музична частина, в якій візьмуть участь п’ять музикантів (одним з них буде Пітер Тагтгрен, – прокоментував Тілль.

Це без перебільшення унікальна нагода стати свідками дійсно історичного виступу. До цього часу дует Тілля і Петера наживо звучав лише одного разу – 9-го листопада 2016 року на концерті гурту Pain Тілль виконав одну-єдину пісню “Praise Abort”.

Зважаючи на це, велика кількість  фанатів зараз відчайдушно шукає можливості придбати бодай якісь квитки. Проте ми закликаємо Вас бути максимально обережними при купівлі будь-яких квитків поза ліцензованими точками продажу, щоб не стати жертвами шахраїв.

А якщо ви все ж хочете побачити Тілля в компанії його основного проекту та не прогоріти з квитками, то для вас є ще одна новина, яка вже обвалила один з найнадійніших квиткових ресурсів.

Минулого тижня Rammstein анонсував повернення на велику сцену з новим альбомом влітку 2019. Перша частина туру мала б складатись з 27-ми шоу найбільшими аренами Європи, але через великий попит на квитки вже були оголошені додаткові шоу. Українських міст у списку, на жаль, немає.

Офіційні продажі стартували 8-го листопада об 11-й за київським часом. Майже одразу після старту продажів один з найбільших квиткових ресурсів eventim.de не витримав напливу фанатів попри славнозвісну німецьку якість. Невдовзі сайт відновив роботу і стало відомо, чому ж стався збій. Попри велику місткість арен фанати розкупили майже всі квитки. Так, 30-тисячу арену Ratina Stadion в Фінляндії розкупили повністю за 10 хвилин.

Додамо, що кожен квиток є персоналізованим, тож пройти з ним на концерт може лише особа, чиє ім’я вказане на квитку (перекупники – гуляйте стороною, це Європа).

В прес-релізах зазначається, що майбутні виступи стануть наймасштабнішими за всю історію гурту. Так, одних тільки вантажівок для перевезення сценічних конструкцій знадобиться 60 одиниць. Для порівняння, у 2010 році під час візиту до Києва гурт користувався 20-а траками.

Для втіхи всіх, хто не встиг або не зможе відвідати тур, повідомляємо – це лише перша частина масштабного заїзду на підтримку нового альбому, що вийде навесні 2019-го. Гітарист Ріхард Круспе в нещодавньому інтерв’ю зазначив, що гурт запланував виступи на 3-4 роки наперед.

Текст: Олександр Дружицький