Daily Story: 10 фактів про гурт HammerFall

У лютому легенди епічного heavy metal HammerFall повернуться до України, щоб представити новий альбом ‘Dominion’ і найкращі хіти за всю історію гурту.

Ми зібрали для вас 10 фактів про колектив. Розкажемо про те, хто малює обкладинки для HammerFall, до чого тут керлінг, і чому ледь не зірвалися зйомки кліпу на легендарну “Hearts On Fire”.

1. Гурт HammerFall сформувався у місті Гетеборг.

«Що з того?», – спитаєте ви. Те ж саме можна сказати про гурти At the Gates, Dark Tranquillity, In Flames, Amaranthe, Avatar, The Haunted, Hardcore Superstar, Ceremonial Oath, Dead by April, Dream Evil, Evergrey, Graveyard, а також Ace of Base, The Knife, Carbon Based Lifeforms та Crazy Frog (трям-трям).

Цікаво, що саме розпилили над цим містом?

2. У перші роки лайн-ап HammerFall скоріше нагадував збірну солянку з музикантів інших гуртів.

Станом на 1994 рік тут грали двоє з In Flames, двоє з Dark Tranquillity (включаючи вокаліста Mikael Stanne) та єдиний незмінний учасник гурту Oscar Dronjak, який сам ледь-ледь полишив гурт Ceremonial Oath.

3. Дебютний альбом HammerFall ‘Glory to the Brave’ вперше вийшов лише у Нідерландах.

Після цього з гуртом зв’язався німецький гігант Nuclear Blast та запропонував контракт на реліз чотирьох альбомів по всій Європі. Вже перший з них — європейський реліз ‘Glory to the Brave’ — перевершив усі сподівання лейблу, зайнявши 38-му позицію в німецькому чарті у тиждень виходу. Доти жоден дебютник heavy metal банди так високо не злітав.

4. У Iron Maiden є Едді, у In Flames є Джестер, у Megadeth є Вік Раттлхед, а у HammerFall – Гектор.

Саме так звати паладина, якого можна бачити на обкладинках більшості їх альбомів. Його «татусь» – художник Andreas Marschall, який створив обкладинку дебютника HammerFall ‘Glory to the Brave’. Окрім того, що він досі співпрацює з HammerFall, він у різні часи «обмальовував» гурти Blind Guardian, Covenant, Sodom, Kreator, Obituary, Running Wild, Rage та інших. До речі, півтора роки тому він відвідав Україну та розповів про свої роботи на фестивалі Ragnard Reborn: Нове Коло.

5. Інший художник, з яким постійно співпрацюють HammerFall – арт-директор компанії Blizzard Entertainment Samwise Didier.

Обкладинка найновішого альбому ‘Dominion’ – його робота.

6. Після десяти років співпраці з HammerFall гітарист Stefan Elmgren у 2008 році полишив гурт, аби зосередитись на кар’єрі пілота.

Згодом він підміняв басиста  Fredrik Larsson, поки той був у відпустці для догляду за дитиною.

7. Зйомки кліпу на одну з найвідоміших пісень HammerFall “Hearts On Fire” ледь не зірвались через напад на вокаліста Joacim Cans.

За словами Oscar Dronjak, сталось це так: Joacim сидів зі своєю дівчиною в улюбленому барі, як раптом на нього «наїхав» невідомий хлопець з компанії, що сиділа поруч, висловив все, що він думав про музику HammerFall та плюнув йому в обличчя. Joacim вирішив не нагнітати та просто відвернувся, аж поки його дівчину не почали обступати та сама компанія. Joacim встав, аби її затулити, аж тут нізвідки з’явилась рука зі склянкою.

Отямився Joakim вже на підлозі, а нападник втік з бару. Вокаліста терміново госпіталізували в пластичну хірургію та наклали 25 швів навколо правого ока. Через це зйомки кліпу довелось зсунути на тиждень, аж поки Joacim не повернувся з лікарні. Пригадайте це, коли будете підспівувати пісні “Hearts of Fire”…

8. …Яка, до речі, є гімном шведської олімпійської збірної з керлінгу.

Вона навіть принесла збірній золоту медаль на Олімпіаді-2006 в Турині. А самі HammerFall зняли окремий «олімпійський» кліп на цю пісню разом зі спортсменками.

9. (Непостійна рубрика: Байка від автора статті)

Після концерту гуртів HammerFall та Gloryhammer у Копенгагені ми вийшли з клубу на засніжену (рідкість для Данії) вулицю та покрокували до зупинки автобуса. Перед нами, накривши голову «кенгурухою», прудко перебирав ногами якийсь довгов’язий металіст. Штірліца не видавало нічого, крім парашуту за спиною ланцюгастих штанів з ременями.

Коротше, це був Oscar Dronjak. На жаль, зачувши ажіотаж навколо, музикант прискорився та зник у дверях найближчого будинку до того, як я встигла його наздогнати. Шкода 🙁

(Ті самі штани. Фото з Вікіпедії)

10. HammerFall можна буде послухати в Києві 29-го лютого в клубі Atlas.

Квитки можна придбати тут: https://concert.ua/uk/event/hammerfall
Зустріч концерту на Facebook: https://www.facebook.com/events/416088212678970