Beast In Black – From Hell With Love

У 2015 році один із засновників Battle Beast – гітарист Anton Kabanen – покинув колектив, разом з яким грав більше 10-и років. Проте його вихід з гурту не обернувся творчою відпусткою, і у цьому ж році світ побачило нове творіння Кабанена – Beast In Black, який своїм дебютним повноформатником Berserker (2017) наробив чимало галасу серед шанувальників heavy/power metal. Значною мірою альбом завдячував успіхом вдалому поєднанню притаманної жанру потужності із нескладними, але дуже нав’язливими мотивами, викинути які із свідомості виявилося не так вже й просто.

Поїздивши у пару європейських турів із такими гігантами, як W.A.S.P., Rhapsody та Nightwish, гурт анонсував реліз другого лонгплею From Hell With Love на початку 2019. «Чи вдасться Beast In Black зробити не менш вдалий реліз, не потрапивши до порочного кола самоповторів?» – такою стала головна інтрига майбутнього альбому. (Спойлер: так).

Перед релізом альбому Beast In Black представили на розсуд публіки два сингли – “Die By The Blade”, що продовжує музичну концепцію першого альбому та цілком міг би вписатися до треклисту Berserker, і “Sweet True Lies” із саундом «привіт, 80-і». І хоча по цим композиціям можна сказати «Щось таке ми вже чули», обидва треки зберегли головну особливість гурту: «Fight until you die by the blade of the one you hate» та «Baby, baby tell me more of your lies» міцно засідають у голові.

Перший трек альбому “Cry Out For A Hero” спільно з титульним “From Hell With Love” вже не лишають сумнівів: якщо вам хоч трохи прийшовся до вподоби дебютний альбом Beast In Black, то ви потрапили на правильну вечірку. From Hell With Love – як чергова частина хорошого фентезі фільму. Ти в цілому знаєш, чого очікувати, але це не заважає тобі отримувати задоволення.

На новому альбомі Beast In Black широко використовують прийоми з першого релізу – справді, для чого відмовлятися від того, що вже так вдало спрацювало одного разу? From Hell With Love є цілком логічним продовженням Berserker, і хоча в деяких моментах можна знайти занадто схожі місця та мотиви, в цілому гурт цим не зловживає. “From Hell With Love”, “Sweet True Lies”, “Die By The Blade”, “Unlimited Sin”, “No Surrender” мають дуже велику швидкість запам’ятовуваності, а це – майже половина альбому.

Дещо відокремлено від іншого матеріалу стоять ледь не «вішмастерівська» “Repentless” (певно, даються в знаки спільні із Nightwish тури) та трохи затягнута балада “Oceandeep”, чию наявністю в альбомі виправдовує, щоправда, епічний фінал. А “This Is War”, розташована ближче до кінця альбому, викликає асоціації із творчістю Accept епохи Mark Tornillo.

Протягом всього альбому Yannis Papadopoulos знову розкриває всю потужність свого голосу та діапазону – здається, навіть ширше, ніж це йому вдалося зробити у Berserker, а Anton Kabanen пробирається до глибин душ тих, хто небайдужий до красивих, розгорнутих гітарних соло.

В цілому, From Hell With Love робить те, що з такою надією могли очікувати шанувальники Beast In Black – залишається вірним всьому тому, за що так прийшовся до душі перший альбом колективу, і обережно, без кардинальних змін розвиває розпочате в обраному музичному векторі. Хочеться сподіватися, що команді вдасться втримати цей впевнений рух і у наступних релізах.

Ви можете звинуватити їх у «попсовості» чи «олдскульності», але їх музика натягне посмішку на ваші обличчя і, цілком можливо, зробить на деякий час до біса щасливими. А хіба цього недостатньо, щоб назвати альбом чудовим?

From Hell With Love вийде 8-го лютого на лейблі Nuclear Blast.

Інтерв’ю з гітаристом і творцем проекту Anton Kabanen для Daily Metal читайте тут.