PHASE: про концерт в Сирії, співпрацю з Microsoft та українську бандуру

Грецький alternative/progressive rock гурт був сформований у далекому 2003 році. За часи існування команда двічі з’являлася у чартах Billboard та на радіо BBC, переїхала до Британії та зіграла концерт у Сирії. З нагоди майбутнього релізу альбому ми поспілкувались з вокалістом та засновником гурту PhaseThanos Grigoriou.

Наскільки нам відомо, ваш дебют розпочався з співпраці з компанію Microsoft. Що це була за співпраця, і які плоди вона принесла гурту?

Microsoft проводили цю кампанію, коли ми почали записуватись як гурт. Ми вирішили, що візьмемось за це і закріпили за собою назву Phase, якою тоді багато хто користувався. Протягом декількох років Phase був бездіяльним. Microsoft дали нам грошей, щоб люди могли завантажити нашу пісню “Perdition” протягом семи днів на їх сайті, або щось на кшталт того.

Phase формувався в Греції, але зараз переїхав до Англії. Що змусило вас змінити країну?

О, це було виключно через погоду! Якщо без жартів, ми думаємо, що аудиторія тут більш освічена. Навіть на перших наших концертах тут люди дозволяли собі захопитись музикою. Раніше, у Греції, люди постійно розмовляли під час концертів, навіть якщо вони заплатили 40-50 євро, щоб побачити своїх «улюблених артистів». Я думаю, що це велика дурість та неповага, але знову ж таки, кожен вільний діяти як хоче, та вільний витрачати свої ресурси як хоче, але для артиста в Англії, на мою думку, більш здорова обстановка, яка заохочує мистецтво.

Який концерт гурту Phase можна назвати найвизначнішим і чому?

Я відповім банально: концерт у Сирії – найважливіший для гурту. Ми опинились посеред значних важливих історичних та політичних змін. Якби впав режим в Ірані чи Північній Кореї і ми б зіграли там – це було б так само важливо. Ми досі слідкуємо за новинами, час від часу намагаємось зробити якийсь внесок. Нам запропонували зіграти концерт на Кубі, ще до Rolling Stones, але з’явився якийсь підтекст навколо цього концерту та нічого не вийшло.

Що вас змотивувало дати концерт в Сирії? Як це було?

Нам запропонували зіграти концерт там, і ми не думали занадто довго. Ми ігнорували політичну ситуацію і той факт, що «екстремальна музика» дуже підпільна, бо не подобається Шарифу. Колись рок-музика була заборонена і у Радянському Союзі…

Концерт у Сирії був дивовижним. Там ми зустрілися з прекрасними людьми, пізнали їх погляди на життя. Шкода, що ми не відвідали Пальміру, перш ніж її зруйнували.

Чим гурт Phase пишається за свої довгі роки творчої роботи?

Тим фактом, що ми досі знаходимо час робити речі разом, хоча наші зобов’язання радикально змінилися з тих часів, коли ми були ще студентами.

Співпраця з ким була найцікавішою?

Я дуже поважаю Duncan Patterson та його бажання взяти участь у нашому першому альбомі. Я ціную ці часи. Є ще декілька людей, з якими ми обговорювали співпрацю, яка поки що не вдавалась, і можливо вдасться на ювілейному релізі.

Всі співпраці були досить цікавими, тому що музиканти не відносились до нас, як до маленької невідомої групи. З першого дня ми відчували повагу людей, з якими провели багато часу, слухаючи себе.

Розкажіть про новий альбом, який вже от-от вийде. Яким він буде і про що?

В альбомі буде одна центральна ідея, як це було і в попередньому релізі. Це вже стає деякою традицією. Весь альбом просякнутий певною атмосферою, без суворих вимог до пісень. Він називається ‘Family’, і це будуть зовсім не сімейні пікніки та свята. Музично це буде вправне змішування стилів. Нам завжди цікаво змішувати старий матеріал з новими піснями, оскільки у нас є великий басейн ідей, повний рифів, і він завжди зростає!

Як до вашого нового альбому потрапила українська бандура?

Ми досі в пошуках партій для цього чудового інструменту. Мій друг казав, що інструменти створені для вироблення звуку, а не для певних стилів чи технічних прийомів. І це дійсно цікавий самостійний інструмент!

Який вектор руху плануєте обрати після релізу альбому?

Майбутня платівка буде з привабливою темною рок-атмосферою та домішком фолку, як ми і робимо зазвичай. Альбом буде більш зрілим по звучанню, оскільки ми багато чого навчилися за часи існування Phase. Плануємо випустити альбом, декілька синглів на вінілі, а також бокс-сет та фотокниги до нашого 10-річчя. Особисто я думаю, що вони будуть прекрасними і матимуть колекціонерську вартість. Можу сказати вам, що я – фанат цього номер один.

Чи плануєте відвідати Україну з сольним концертом? Можливо, українським слухачам пощастить почути Phase з українською бандурою наживо?

Цілком можливо. Протягом багатьох років ми використали чимало екстравагантних інструментів, але везти їх в тур – дорого. Проте ми ведемо перемовини з промоутерами щодо концертів, і я впевнений, що досить легко знайти бандуру на місці.