Король прогресив-року Стівен Вілсон дасть в Києві єдиний концерт

Негласний король сучасного прог-року, чотириразовий номінант премії “Греммі” і співавтор багатьох музичних проектів Стівен Вілсон навідається до Києва з єдиним концертом в цьому році.

До столиці України британський мультиінструменталіст везе п’яту сольну платівку ‘To The Bone’ (2017), а також хіти своїй найвідомішій формації Porcupine Tree. Вечір жанрових метаморфоз під керівництвом генія-трудоголіка відбудеться 2 березня в Жовтневому палаці.

За більш ніж 30 років музичної кар’єри Вілсон зарекомендував себе головним популяризатором прогресивного року, запам’ятався засновником і учасником декількох знаменитих проектів і домігся завидних успіхів на сольних теренах. Його запас натхнення, трудоголізм і спритність в роботі з палітрою жанрів вражають. Саме тому критики часто говорять, що знайомство з музикантом варто починати не з біографії, а з колекції його записів.

Велика дискографія Вілсона налічує сьогодні десятки релізів, до яких музикант доклав руку, в тому числі як і композитор або продюсер. У неї входять не тільки його напрацювання для культових Porcupine Tree або паралельного проекту No-Man, а й численні колаборації. Серед них спільні роботи з King Crimson, Jethro Tull, Yes і Roxy Music. Хоча часом талант і багата уява приводили мультиінструменталіста до забав на кшталт каверів на ABBA, Prince або The Cure.

Черговою віхою майже 35-річної кар’єри Вілсона в 2017 році став його п’ятий сольний альбом ‘To The Bone’, натхненний улюбленими платівками юності. Диск відзначився креативним міксом прог-епіків, легких поп-рокових пісень і навіть жанру диско. ‘To The Bone’ став хорошим приводом для серії європейських концертів, які досі залишаються затребуваними і актуальними. І на цей раз, відправляючись в довгий шлях, Вілсон не пропустить столицю України.

У своїх роботах самоучка Вілсон – безкомпромісний художник. Сміливий, владний, при цьому вкрай делікатний, коли справа доходить до побудови діалогу між жанрами що, здавалося б, ніяк не підходять для одного флакона. Тому кожен концерт витівника – унікальна можливість почути, як в буквальному сенсі розступаються звичні межі музики, а часом народжуються і абсолютно нові.

Зустріч концерту на Facebook: https://www.facebook.com/events/2143149752602553