Cruadalach – Raised By Wolves

Кельтська назва, ірландське звучання, скандинавський магнетизм. Їх музика занурює у середньовіччя, а потім різким рухом відкидає у сьогоднішній день. Ти не розумієш, що відбувається на сцені – але не можеш відвести погляду. Чуєш мелодію і не знаєш – танцювати джигу, слемитись чи впадати у транс. Сьогодні хочемо познайомити вас з Cruadalach – гуртом, який вирішив утаємничити нас у свої плани та поділитись новим дітищем, альбомом Raised By Wolves.

Про гурт

Було б неввічливо розпочати писати про композиції, і ні словом не обмовитись про їх творців. Тим більше, що новачками Cruadalach не назвеш: на сцені музиканти майже 10 років. За цей час команда встигла вагомо змінити склад, вирушити у 12 турів Чехією та Словаччиною та записати декілька альбомів.

Музиканти запевняють, що ідея та концепція нового альбому тісно пов’язана з попередньою роботою Cruadalach під назвою Rebel Against Me, яка вийшла у 2015 році.

Робота над новим альбомом

Реліз платівки заплановано на 21 вересня цього року. Запис пісень Raised By Wolves відбувався навесні та влітку у The Barn Studio – за виключенням синглу “Brave New Dawn”: відео та композиція були створені у співпраці зі стідією Musicmap (для СD була перезаписана версія від The Barn Studio).

До альбому увійшло 10 оригінальних композицій у стилі folk metal з елементами melodic death.

‘Raised By Wolves’

Останнім часом все більше гуртів починають альбом з інтро – і це неймовірно розраджує моє серце. Я хочу підготуватись, зрозуміти, чого очікувати перед тим, як повністю занурюватись у нове і зовсім незнайоме творіння. І “Walking The Courage” дає мені саме те, що потрібно: легкий транс, етнічні мотиви та відчуття спокою. Музика натякає, що пора вирушати. І мандрівка буде далекою – можливо, за кілька століть від дому.

“Wide Open” переміщає у центр середньовічного залу, дійство починається, і лише слухачеві обирати – відстукувати запальні ірландські танці чи відриватися під метал. Швидше і те, і інше.

Назва композиції “Relationshit” викликала посмішку в мене і здивування у системи автовиправлення слів. На відміну від залізяки, я вважаю, що виправляти нічого не потрібно. Якщо люди рвуть якісь relationshit – чому б не робити це з драйвом, енергійно і під круту музику? Правда, на моментах з гроулом виникають жорстокі асоціації у стилі The Birthday Massacre та Dope. Ну типу там «die, motherfucker, die» – тільки пом’якше, без крайнощів, звісно. Просто полити речі екс-кохання віскі, підпалити і станцювати джигу…Так по-ірландськи. Але це, звісно, жарти.

Композиція “Raised By Wolves” – інструментальна і здається більш спокійною лише на перший погляд. Вона неймовірно епічна, потужна та чутлива.

Далі композиції стають більш важкими, а звучання – агресивнішим та жорстким. Атмосфера стає напруженішою, музика рве тіло на частини, змушує мозок шалено працювати, вловлюючи прихований зміст – і одночасно відволікає яскравим звучанням фолку.

Мелодійна “The Farewell Too Soon” ненав’язливо натякає на те, що час повертатись – повільно, без поспіху, але пора. Як після закінчення пригоди, після якої кортить нових. І вони будуть, адже Cruadalach готують нові сюрпризи.

Що можна сказати про альбом в цілому…Він вийшов цілісним і простим. І зовсім не в поганому сенсі. Команда не намагається жонглювати різними стилями, проте цілком достойно виглядає у рамках власного. Ламані рифи, іронічний фолк, гармонійне поєднання гроулу та приємного жіночого вокалу створюють особливу харизму. Вони експериментують – але не ходять на грані. Можливо, ви не запам’ятаєте текст пісні – але з перших акордів зрозумієте, чиє це творіння. І додасте хоча б одну композицію до свого плейлисту. А, можливо, трохи більше?)