#Кліптижня від Daily Metal Production 4.0: One shot, The One Inside

Black metal, саксофон, один кадр та спекотна спека. Так можна коротко сказати про черговий кліп з рубрики #кліптижня , і сьогодні я поділюся з вами Shining (NOR): “The One Inside”.

Вангуючи горіння від якнайбільш «трушних» представників, які набіжать зараз в коменти написати, що Shining з Норвегії – це не тру, а ось Shining зі Швеції – так, скажу одразу, що мені байдуже.

А ось для тих, хто не в курсі про існування гурту із такою ж назвою, скажу, що норвезький Shining – це blackjazz, як вони самі називають свій стиль. Дуже цікаво та несподівано чути саксофон у такому напрямку, хоча хтось, можливо, каже, що він є чужорідним елементом. Але ж норвежці потужно вибухнули на початку десятих років – настільки, що мінімум з десяток гуртів почали потім під них косити. Так-так, не інакше.

Немає сенсу сильно розписувати холівар між фанами одного гурту і іншого, але скажу, що він є. До речі, напишіть в коментарях, чи знали ви про такий гурт раніше – саме про норвежців.

Кліп же незвичний як мінімум тому, що знятий одним кадром, тобто без монтажних «зклейок» і без мільйона дублів, як це часто буває на знімальних майданчиках.
Також незвично бачити black metal video в якійсь пустелі у США – ну явно не північний пейзаж.

Цікаво й те, що це live session, з живим звуком та купою кабелів, що створює атмосферу репетиційної бази.

Знятий весь кадр на steadicam. Шкода тільки, що в 2014-му, коли вийшов кліп, мало були поширені електронні стабалізатори зображення – тоді б картинка була більш плавною.

Коли я захищав диплом магістра із кіномистецтва (так-так, було й таке), то навіть сперечався із викладачкою, бо та не вірила, що кліпи можна знімати доооовгими кадрами – мовляв, ніхто не буде таке дивитись. Але я її переконував у зворотному: що при хорошій підготовці можливо все. (Спойлер: згодом розкажу про один український кліп, знятий одним кадром, і він прекрасний).

Повертаємося до Shining. У 2015-му вони провели надзвичайно масштабний та фантастично красивий стрім прямо в норвезьких горах, в місці Trolltunga, або язик Троля.

Дуже раджу подивитись:

Trolltunga – це такий виступ скелі на вершині гори, який схожий на язик. Кадри з дрона, природа, живий звук. Цього достатньо, щоб передивитись відео навіть не один раз.

Відзначу, що хоч у гурту і є цікаві кліпи, на YouTube-каналі Shining панує вселенський безлад – приблизно як у моєму рюкзаку, коли я повертаюсь із чергового фестивалю.

Родзинка на торті трушності – те, що фронтмен Shining, Jørgen Munkeby, відзначився і виступами з норвежцями Emperor. Бажаю Йоргену якнайшвидше навести лад на каналі та приїхати із Shining туром до України, коли це буде можливо.