#Кліптижня від Daily Metal Production 7.0: Войовничий всесвіт Ensiferum в умовах самоізоляції

Сьогодні в рубриці #Кліптижня – приклад релізу кліпу на карантині та те, як музиканти знаходять можливості нести свою музику фанам, незважаючи ні на що. Цього разу говоримо про Ensiferum.

Образ та лірика суворих фінів Ensiferum – це завжди войовничість та баталії. Останній збройний конфлікт Фінляндія переживала досить давно, але у 2020-му бородатим музикантам на півночі та по всьому світу випала нагода випробувати бойовий дух в боротьбі з коронавірусом. Бачимо, що Petri та компанія мають чудовий прогрес у цій нелегкій справі – принаймні на творчій ниві.

На початку червня гурт випускає досить просте відео на пісню “Rum, Women, Victory”, потім – кліп на пісню “Andromeda”, а на завершення серії літніх релізів нещодавно виходить повноформатний альбом ‘Thalassic’ (до речі, нашу рецензію на нього читайте тут).

Кліп на “Rum, Women, Victory” музиканти знімали, хто де – тобто, кожен у себе вдома або на репетиційній базі. Також до цього процесу долучили фанів гурту. Опинившись приблизно в однакових умовах, учасники дійства зняли кадри, які, хоч і є абсолютно різними, в підсумку гармонійно поєдналися між собою.

Особливо атмосферно виглядають окремі фрагменти – скажімо, де Petri сидить на кухні у компанії гітар і кофрів. Епічним є момент, коли музиканти і фани співають разом приспів пісні. Ми бачимо, як різні люди по-різному підійшли до зйомки – хтось з’являється у ванній з мечем, хтось – у сусідньому парку, хтось – просто на фоні стіни (зате в шоломі!). У корпспейнті та без нього, лисі та з довгим волоссям, з бородами, з татуюваннями, з дітьми, різних рас та країн… але всіх об’єднує прихильність до Ensiferum та, звичайно, самоізоляція.

На мою думку, родзинкою кліпу цього разу є саме емоції та відмінності фанів. Хоч і зняте непрофесійно, відео вийшло таким, яке справді цікаво дивитись. Не виключено, що після перегляду у вас підніметься настрій, та захочеться знову і знову слухати Ensiferum 🙂

Нагадаю, свіжий альбом ‘Thalassic’ побачив світ 10-го липня та вже доступний до прослуховування на різних платформах. Крім цього, фінські хлопці анонсували участь на Hellfest 2021-го року.