Організатори PAIN Tattoo Festival: рок і тату під відкритим небом

18-19 серпня на території київського Парку Дружби Народів вперше пройде тату-фестиваль PAIN. Захід, організатори якого сміливо планують поєднати музичні і тату-активності під відкритим небом, активно обговорюється у тату-спільноті останні кілька тижнів. Ми поспілкувалися з одним з ініціаторів PAIN та дізналися детальніше про фестиваль, безпеку та дівчат із SuicideGirls.

Як виникла ідея започаткувати тату-фестиваль?

Це давня, ще дитяча мрія – зробити фестиваль якогось нового формату.

Але ж тату-фестиваль – формат зовсім не новий, і тільки у цьому році по всій країні проводиться кілька відповідних івентів.

Це трохи не те. Для мене фестиваль – це в першу чергу розважальна складова. Інші організатори роблять акцент на величезну кількість тату-майстрів, які сотнями забивають людей, та величезну кількість номінацій і призів. Це щось типу “тату-олімпіади”, яку хочуть бачити люди.

На моєму заході очікується участь всього 32 майстрів, які так само будуть змагатися, але перемогти їм буде значно простіше через меншу конкуренцію. Це допоможе майстрам простіше заявити про себе, кожен з них отримає більше уваги від відвідувачів, оскільки “ефір” буде не таким засміченим.

Паралельно буде грати музика зі сцени на воді, можна буде дізнатися про основи тату і навіть записатися в, напевно, найбільшу школу тату на території СНД. Ну і ще різні ніштяки, які поки що тримаємо в секреті.

З приводу сцени на воді – майданчик фестивалю буде відкритим, вірно? Це ж певний ризик для майстрів. Думаю, такі питання вже виникали.

Ризик є, так, але ми це усвідомлюємо і все забезпечимо. Майстри будуть повністю захищені від вітру, що усуне контакт з пилом і піском. Поверхня під тентами буде накрита штучною травою, яка не тільки вбереже від потрапляння піску, але й не дасть підніматися в повітря тому пилу, який принесуть відвідувачі на своїх ногах. Не думаю, що варто переживати про це.

Перед фестивалем ми проведемо кілька менш масштабних заходів на майданчику і зможемо “обкатати” всі організаційні моменти, підготуватися до фестивалю і бути у всеозброєнні.

Тим більше, повторюся, ми робимо не конвенцію з великою кількістю майстрів, а саме розважальний фестиваль. 32 майстри – не так багато, за кожним робочим місцем можна стежити і вчасно прибирати, якщо буде виникати потреба.

Але ж один з основних способів заробітку фестивалів є саме продаж робочих місць для тату-майстрів, не боїтеся прогоріти?

Більш того, у нас, напевно, найдешевші місця для майстрів. Просто у нас акцент саме на шоу і, ми сподіваємося, на фестиваль прийдуть люди. Це і покриє витрати на організацію. Ми не прагнемо заробити, основне завдання – показати можливість створення нового формату. Якогось об’єднання рок і тату-фестивалів. Кожен майстер отримає більше згадок в соціальних мережах, що приведе йому нових клієнтів, також простіше буде отримати призи в номінаціях. Це наш плюс для майстрів. І менша кількість майстрів означає тільки те, що локація вмістить більше відвідувачів.

Що PAIN запозичив у тату-конвенцій – зрозуміло. А що було взято від рок-фестивалів?

Розважальна частина. Не всі конвенції можуть собі дозволити привезти артистів. Так, у нас теж немає музикантів, які збирають стадіони, але кожен музикант має якесь ім’я як на фестивалях країни, так і просто на рок-сцені.

Ще на фестиваль приїдуть моделі з найбільшого співтовариства неформальних моделей SuicideGirls. З дівчатками можна буде не тільки сфотографуватися, але і запитати, як вони потрапили в співтовариство, наскільки складним був цей шлях, як можна потрапити в їх команду і, навіть, відразу подати заявку. З особистого досвіду спілкування з моделями знаю, що не у всіх є розуміння роботи спільноти, його плюсів і того, наскільки реально туди потрапити.

Ну і, знову ж таки, готуємо ще цікаві сюрпризи для відвідувачів.

Як плануєте розвиватися далі? Або PAIN запланований як одноразовий захід?

Це – тестове “вкидання”. Хочемо подивитися, як відреагують люди на такий формат. Якщо пройде успішно і ми отримаємо належний фідбек – в наступному році не тільки повторимо, а й розширимось. Поки не можемо остаточно сказати, в який бік, але хотілося б додавати дні, розширювати лайн-ап і розглядати варіанти більших локацій – це наша мета на наступний рік. Хоча говорити про це все поки рано.

Можливо, вже є якісь відгуки про захід? Що кажуть про PAIN в тату-ком’юніті?

Ми знаємо, що фестиваль вже викликав деякі обговорення. Не всі нас розуміють, не всі сприймають всерйоз, але ми опрацьовуємо будь-яку критику, і тільки раді її чути. Краще раніше врахувати всі можливі мінуси, ніж дізнатися про них під час заходу. Хоча нещодавно один майстер докладно розпитав про захід, повірив нам і сказав «Мені здається, ваш захід з організації та рівні має переваги перед київським Tattoo Collection». Було приємно чути такі слова, хоча нам ще далеко до рівня найбільш масштабного тату-заходу країни.

Квитки на фестиваль: https://kasa.in.ua/tatu-festival-pain-kiiv