Raventale – Planetarium II

Новий альбом київського atmospheric black metal проекту Raventale був анонсований кілька тижнів тому разом із треком “Route To Andromeda”. ‘Planetarium II’ стане вже 11-м альбомом у дискографії проекту і побачить світ 8-го вересня. А поки ж Cécile Eduinaluca встигла послухати реліз та поділитися враженнями на сторінках The Moshville Times і Daily Metal.

English version of the review: The Moshville Times


Прослуховування цього альбому розпочалося ще минулого місяця разом із прем’єрою пісні “Route To Andromeda”. Мене одразу ж вразила відсутність вокалу Athamas. Невеликий фрагмент роботи над вокальною партією за участі виключно композитора, Astaroth, був до того опублікований на Facebook-сторінці, але я не очікувала, що це буде він на 100%.

Як виявилось, творець вирішив продовжити проект самостійно, що стало для мене найбільш невтішною музичною подією року. Вони були одними з кращих, кого я чула наживо, і я рада, що я мала можливість побачити це у житті. Для мене це повна втрата, але shit happens.

Хоча цей огляд безумовно не починається із хорошої ноти, я все ж вирішила взяти альбом на рецензію. Тому що я ні на секунду не припускала, що суть ідентичності проекту може бути поставлена під сумнів. Я знала, що композиції будуть хорошими. Анонс натякав на це, повне прослуховування це довело.

Якщо ми розглядаємо цей альбом як продовження першого акту, ‘Planetarium’ (повноформатний альбом Raventale 2017-го року – прим.), новий реліз відчувається як більш споглядальний і водночас більш дисторційований, і вокал дуже сильно цьому сприяє. Він менш прямолінійний. Тут вже не йдеться про потужні чи вражаючі атмосфери, такого уявлення більше немає. Навіть якщо ‘Morphine Dead Gardens’, ця прекрасна, непередбачувана перлина, має особливий статус у дискографії проекту, я відчуваю, що у новому релізі тут і там також лишилося дещо з підходів і моторошних мелодій клавішних.

Врешті-решт, ‘Planetarium II’ та його порівняльний шлях від попередньої частини можна зіставити з обкладинкою нового релізу. Вона містить багато елементів і, незважаючи на очевидну гармонію цього всього, все ж виглядає перевантаженою. Все це чудово підходить для тих, хто прагне нескінченно блукати, але меншедля тих, хто хоче знати, де знаходиться.

‘Planetarium II’ вийде 8-го вересня на лейблі Ashen Dominion.