Crossfaith – Ex_Machina

У нещодавній публікації ми розказували про яскравий японський гурт Crossfaith, який вже наступного місяця завітає з концертом до Києва. А тепер давайте знайомитися з новим дітищем музикантів – альбомом ‘Ex_Machina’, реліз якого відбувся 3 серпня цього року. Новинка вийшла за підтримки австрійського лейблу UNFD і відразу ж почала збирати непогані відгуки слухачів. Крім того, деякі композиції були записані спільно з учасниками Coldrain, Ho99o9 і Enter Shikari. Тож дивувати команді дійсно є чим.

Альбом вийшов яскравим, динамічним і цілісним, незважаючи на те, що композиції навряд можна віднести до певного стилю і навіть жанру. Кожна з 13 пісень пронизана своїм особливим настроєм, що робить її унікальною частинкою пазлу з якісним та потужним звучанням.

Епічне інтро в техно-стилі рішуче занурює нас у новий світ, обіцяючи захоплюючу, але непросту подорож. Наступні композиції тримають в напрузі, радуючи рідкісним сплавом електронікор і металкор з елементами хардкору і дез-металу. Ближче до середини рифи стають насиченішими, гроул – потужнішим, а вкраплення речитативу вдало доповнюють загальну картину.

Композиція “Lost In You” відкриває перехід до більш альтернативного рок-звучання – м’якого і часом навіть ліричного. Але “Wipeout” швидко виводить з магічного заціпеніння і змушує рухатися у бік репкору та металкору. Звучання настільки заворожує, що ви й не помітите, як раптово опинитеся у світі “Королеви проклятих”: “Eden In The Rain” цілком би підійшов для нестандартного сюжету про вампірів, супергероїв або інших незвичайних істот.

Здавалося б, далі Crossfaith зупиняться на хардових мотивах. Але раптово, немов сунична поляна серед сонного зимового лісу, перед нами виникає зовсім нове видіння – ні до чого не зобов’язуюча електронна мелодія. Невагома композиція стає аперитивом перед вибуховими і навіть агресивними мотивами. А справжній сюрприз очікує наприкінці – разом з композицією “Faint”. Що ж, музиканти не змінюють принципів. Кавер на пісню “Linkin Park” зберіг кращі моменти, але в той же час вийшов самобутнім, здатним підтримати атмосферу всього альбому. Складно підшукати більш відповідне завершення.

Отже, що ж можна сказати в цілому? Спробувати порівняти з іншими групами? The Prodigy, Architects, Dope, Asking Alexandria – всього потроху, але лише деякі елементи.

Спробувати заштовхати у жанрові рамки? Навіщо? Багато музикантів кажуть про те, що не хочуть їх дотримуватися. Але Crossfaith просто не дотримуються. У них немає кордонів творчості: вони – немов гурмани, які з’єднують у мисці все найулюбленіше і смачне, заправляючи гострим соусом. І зрештою виходить яскраве, ні на що не схоже дійство, яке дивним чином змушує зупинитися і прислухатися.

Енергійні рифи і гроул наштовхують на думки про внутрішню боротьбу та агресію. Але насправді це крута спроба поділитися зі слухачами енергією та змусити рухатися в своєму ритмі. Це не композиції про руйнування, кошмари та відчайдушне бажання утекти від звичайного світу. ‘Ex_Machina’ – це майбутнє, яке вже тут і зараз. І ми повинні бути до нього готові.

Концерт Crossfaith у київському клубі Bel etage відбудеться 28-го вересня.